تیپ شخصیتی ENTP و INTP:

ENTP: برونگرا- شهودی- منطقی- ادراکی

افراد دارای این تیپ شخصیتی معمولا به عنوان شخصی دارای هوش فراوان دیده شده‌اند. آنها علاقه‌ی زیادی به تحلیل مسائل دارند و استعدادی خاص برای متقاعد کردن دیگران. آنها تمایل دارند تا آدم‌هایی که با آنها در ارتباط است کاملا متفاوت از یکدیگر باشند و این مسئله در فعالیت‌هایشان هم صدق می‌کنند. این افراد به هیچ عنوان از انجام کارهای تکراری به روش‌هایی تکراری لذت نمی‌برند و دائما درحال خلق روش‌هایی جدید هستند. آنها به شدت خوشبین بوده و همین خوشبینی باعث می‌شود که به آسانی به دیگران اجازه‌ی ابراز وجود بدهد و دائما با آنها بحث کنند زیرا این افراد به شدت از مباحثه کردن لذت می‌برند حتی اگر به هدف خاصی منتهی نشود. اما نمی‌توان گفت که آنها همین علاقه را در مسائل عاطفی نیز نشان می‌دهند. ممکن است روابط آنها حتی با اشخاصی که بیشترین ارتباط را آنها دارند کاملا سطحی و بدون علاقه باشد.

INTP: درونگرا- شهودی- منطقی- ادراکی:

این افراد بیشتر از آنکه به آدم‌ها علاقه نشان دهند نسبت به فعالیت‌ها مشتاق هستند. آنها معمولا ساکت هستند زیرا در اکثر مواقع زمان خود را صرف تفکر و یا انجام کاری خاص صرف می‌کنند. او نسبت به تفکرات دیگران بی اهمیت است و تمرکزش را تنها بر روی رفتار خود می‌گذارد نه نظر دیگر آدم‌ها و اصلا به مسائل ظاهری خود اهمیتی نشان نمی‌دهد. دیگران ممکن است آنها را فردی خودخواه بیابند که هیچ اهمیتی برای دیگران قائل نیستند.

 

تماس با ما

02166703576 02122214949

برای دریافت وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تلفن شعبه اندرزگو

02122214949

تلفن شعبه انقلاب

02166703576

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

Instagram
YouTube
عنوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دکتر زهره واثقی ، مشاور‌ و روانشناس خانواده و زوج درمانگر، مشاوره پیش از ازدواج، مشاور کودک، اختلافات زناشوئی، اضطراب، اختلالات یادگیری کودک

فهرست