مشاوره طلاق

  1. خانه
  2. مشاوره طلاق

مشاوره طلاق چیست؟

زمانی که تصمیم به طلاق گرفتید ممکنه احساسات شما در تصمیم‌هایتان تاثیر بگذارد و برای رسیدن به روند طلاق، به حمایت نیاز داشته باشید. شاید از این مشاوره چیزی نشنیده باشید. با این حال، بسیاری از زوج‌هایی که قرار است طلاق بگیرند استفاده از این منبع را برای کمک به آن ها در گذر از طلاق انتخاب می‌کنند. این یک ابزار عالی برای کمک به افراد است تا با وقایع استرس‌زا و تغییر دهنده زندگی روبرو شوند.

این مشاوره به معنی كمک به زن و شوهر برای جدا شدن از یکدیگر نیست. بلكه مشاور سعی می‌كند با بررسی مشكلات زوجین و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهد. در صورتی كه به این نتیجه برسد كه امکان ادامه زندگی مشترک وجود دارد، زوجین را تشویق می‌کند تا از مشاوره خانواده بهره‌مند شوند و به زندگی خود فرصتی دوباره دهند.

مشاوره طلاق دکتر زهره واثقی

مشاوره طلاق چه کمکی به شما می‌کند؟

انواع مشاوره:

مشاوره قبل از طلاق

این جلسات قبل از طلاق برای زوجینی که فرزند دارند بسیار مفید است. لازم به ذکر است که مشاوره قبل و بعد از طلاق می تواند به صورت یک جفت یا به صورت جداگانه انجام شود.

مشاوره بعد از طلاق

این مشاوره می تواند با یک مشاور آموزش دیده فضای خنثی ایجاد کند، جایی که طرفین می‌توانند صحبت کنند و اوضاع را بهبود بخشند. همچنین به طرفین فرصت می‌دهد تا درباره احساسات خود بحث کنند. این روند می‌تواند به طرفین کمک کند تا ارتباطات خود را بهبود بخشیده، با تعامل مدنی‌تر و همسری بهتر همکاری کنند.

دریافت مشاوره طلاق

در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره دارید، با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

دکتر زهره واثقی ، مشاور‌ و روانشناس خانواده و زوج درمانگر، مشاوره پیش از ازدواج، مشاور کودک، اختلافات زناشوئی، اضطراب، اختلالات یادگیری کودک

فهرست