مشاوره قبل از ازدواج

  1. خانه
  2. مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چیست و چرا مهم است؟

دوره آشنایی را گذرانده‌اید. حلقه‌ها را خریده‌اید. لباس عروس را کرایه کرده‌اید و تالار را رزرو کرده‌اید. هر دو شما زمان، پول و تلاش زیادی برای برنامه ریزی ازدواج خود صرف کرده‌اید، اما چقدر زمان برای مشاوره پیش از عروسی گذاشته‌اید؟

مشاوره قبل از ازدواج به مشاوره‌ای گفته می شود که به زوجین در آمادگی برای ازدواج کمک می کند. این جلسات به شما و همسرتان اطمینان می‌دهد که رابطه سالم و محکمی دارید و شانس بهتری برای داشتن یک ازدواج سالم و رضایت بخش به شما می‌دهد.
این مشاوره معمولا در چند جلسه کوتاه انجام می‌شود و به زوج پرسشنامه‌ها و تمرینات مختلفی برای درک بهتر یکدیگر و سطح سازگاری آنها در رابطه فعلی و زندگی آینده داده می‌شود.

آیا این مشاوره نیاز است؟

می خواهید دقیقاً بدانید که وارد چه نوع زندگی خواهید شد؟ پس این نوع مشاوره بهتون توصیه می شه. یاد میگیرید که چطور با شریک خود ارتباط برقرار کنید و اهداف زندگی، خواسته ها و نیازهاتون در همسویی با شریکیتان. دریافت این مشاوره می تواند به هر دو شرکت کننده بینش رفتار شریک زندگی خود را در یک ازدواج نشان دهد.

بهترین زمان مناسب برای شروع این مشاوره چه زمانی است؟

شما باید به محض شروع جدی در نظر گرفتن آغاز زندگی مشترک، خانواده و روابط طولانی مدت، این مشاوره را شروع کنید تا در آینده از بروز مشکلات اساسی پیگیری شود.

مشاوره قبل از ازدواج درکتر زهره واثقی

مشاوره قبل از عروسی در کلینیک خانواده ایرانی به چه صورت است؟

  • مشاوره تلفنی و حضوری و آنلاین
  • جلسات درمانی به‌ طور منظم
  • حفظ اطلاعات خصوصی مراجعه ‌کنندگان
دریافت مشاوره

در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره دارید، با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

دکتر زهره واثقی ، مشاور‌ و روانشناس خانواده و زوج درمانگر، مشاوره پیش از ازدواج، مشاور کودک، اختلافات زناشوئی، اضطراب، اختلالات یادگیری کودک

فهرست