تیپ شخصیتی ENTJ و INTJ:

ENTJ: برونگرا- شهودی- منطقی- قضاوتی

افرادی به شدت مسئولیت پذیر که خود نیز به دنبال مسئولیت هستند. آنها برای حل هر مشکلی از پیش برنامه‌ای طراحی می‌کنند و طرح‌های استراتژی مختلفی را می‌چینند. دوست دارند که بحث کنند و با آنها بحث شود و از اینکه با آنها مخالفت شود نه تنها ناراحت نشده بلکه برای این افراد احترام قائل است اما از آنجایی که بسیار به خود مطمئن هستند خللی در نظرها و اعتماد به نفسشان دیده نمی‌شود. آنها به شدت رک و بی پروا صحبت می‌کنند و ممکن است برای دیگران حق انتخابی نگذارند بلکه مجبورشان کند آنچه که از نظرش بهتر است و آنها توانایی‌اش را دارند انجام دهند. می‌توان آنها را در هنگامی دید که حتی فراغت خود را با مشغله و کارشان تلفیق می‌کنند.

تیپ شخصیتی ENTJ
INTJ: درونگرا- شهودی- منطقی- قضاوتی

این افراد، اشخاصی هستند که میانه‌ی خوبی با کار گروهی ندارند و دوست دارند مسائل را خودشان به تنهایی به دوش بکشند. آنها نسبت به روابط خود بسیار سختگیر بوده و هر شخصی را وارد دایره‌ی صمیمیت خود نمی‌کنند و در صحبت کردن ممکن است بسیار جدی دیده شوند. آنها دوست دارند که افکار و نظریه‌های خود را با دیگران در اشتراک گذاشته و از هر موضوعی برای آموختن بهره ببرد. هرچند که مسلما مورد مخالفت قرار گرفتن آنها را ناراحت می‌کند اما به خوبی یاد گرفته‌اند که این ناراحتی را پنهان کنند. آنها اول از همه نسبت به هرچیزی تنهایی را ترجیح می‌دهند و تا حد امکان در خلوت خود دیده می‌شوند. زیرا این حالت برای آنها بهترین شکل برای فکر کردن و یاد گرفتن مسائل است مگر آنکه فرصت بحث کردن با دیگران را داشته باشند.

 

تماس با ما

02166703576 02122214949

برای دریافت وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تلفن شعبه اندرزگو

02122214949

تلفن شعبه انقلاب

02166703576

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

Instagram
YouTube
عنوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دکتر زهره واثقی ، مشاور‌ و روانشناس خانواده و زوج درمانگر، مشاوره پیش از ازدواج، مشاور کودک، اختلافات زناشوئی، اضطراب، اختلالات یادگیری کودک

فهرست